The Gift - Geçmişten Gelen (2015)Yönetmenliğini ve yazarlığını 2011 yapımı Warrior (Savaşçı) filminden hatırlayacağımız Joel Edgerton yaptığı The Gift (Geçmişten Gelen) gizem ve gerilim ögelerini içinde barındıran başarılı bir film.

Geçmişte iki adet kısa filme de yönetmenlik yapmış olan Joel Edgerton' ın ilk uzun metraj sinema filmi de diyebiliriz. İlk filmi olmasına rağmen seyircide gizem ve gerilim duygusunu size hissettiriyor.

Filmin konusuna gelirsek Simon ve Robyn genç, mutlu ve yeni evli bir çifttir. Bir gün Simon' ın 20 sene önce lisede beraber okuduğu Gordo ile karşılaşması ile hikaye başlar. İlk başta Gordo' yu tanımazlıktan gelmeye çalışsa da işler pek istediği gibi gitmez. Gordo yavaş yavaş ailenin içine girmeye ve onlara çeşitli hediyeler almaya başlar.


Sizinde buradan anlayacağınız üzere filmimiz aslında bir klasik bir intikam filmidir. Fakat Robyn karakterini canlandıran Rebecca Hall' ın ve kendi filminde Gordo' ya hayat veren Joel Edgerton performansları filmi başka boyutlara çekiyor.

Ağır ilerleyen senaryosuna rağmen izleyiciyi bir şekilde koltuğuna çivilemeyi başarıyor ve finale doğruda bombayı patlatıyor.

Filmin bence  diğer gerilim türlerinden ayıran özelliği filmin son derece aydınlık ve bol camlı bir mekanda çekilmiş olması. Karanlık ve ürkütücü mekanlarda her an bir yerden biri çıkacak stresini, yönetmen geniş ferah devasa camları olan bir evin içinde size yaşatmayı fazlasıyla başarıyor.

Geçmişimizin bir şekilde bizimle geleceğe geldiğinin iyi bir örneği olan bu filme bir göz atın derim.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder