SUPER POWER BEAT DOWN (Farklı evrenlerin süper kahramanları savaşırsa)


Kendimi bildim bileli çizgi roman ve çizgi film karakterlerine bir düşkünlüğüm vardır. Özellikle süper kahraman veya süper kötü sınıfına giren karakterleri her zaman ayrı bir yerde tutmuşumdur.

Arkadaş ortamlarında genellikle muhabbet mutlaka bir süper kahramana uğrar, uğramasa da yakınından geçer. Uğradığı zamanda mutlaka muhabbetin gidebileceği son nokta hangi kahramanın hangi kahramanı bir güzel tokatlayacağı olur.

"Yaa Thor, bizim yeşil dostumuz Hulk'u bir güzel hoplatır. Demir Adam karşısında Kaptan Amerika' nın hiç şansı yok. Flash hızlı olabilir ama Batman' ın kabiliyetlerinin yanına bile yaklaşamaz. Asıl avcı Predator' un ta kendisidir Wolverine' in  en ufak şansı yoktur".

Bla bla bla...... gibi sonu bucağı gelmeyen muhabbetler. Genelde bu muhabbetler bir yerlere varır ya da vardırılmaya çalışılır çünkü karşılaştırdığımız karakterler genellikle aynı evrenin karakterleridir. 
Bunun sebebi de bizim o karakterlerin güçlerini kendi evrenleri içinde biliyor olmamızdandır. DC , Marvel, Dark Horse, Star Wars vs gibi bambaşka dünyaların karakterlerini karşılaştırdığımız zaman hangisinin kazanacağı tam sekiz bilinmeyenli bir denkleme dönüşür ve her kafadan bir ses çıkar.

Oysaki Darh Vader ve Batman , Wolverine ve Predator, Superman vs Thor gibi güçleri birbirlerine denk fakat farklı evrenlerin karakterleri savaşsa kim kazanırdı acaba?

İşte bu sorunun cevabı aynı zamanda bu yazımında konusu oluyor. Eğer yazımı buraya kadar merakla okuduysanız sanırım SUPER POWER BEAT DOWN  dan haberiniz yok demektir.

Bat in the sun isimli bir youtube kanalı farklı evrenlerin süper kahramanlarını karşılaştırdıkları videolara verdikleri isimdir aslında SPBD. Kanalın çıkardığı işler son derece kaliteli ve seyir zevki bakımından son derece güzel.
Bu karşılaştırmalar için sizlerde oy kullanabilir bir sonraki kapışmayı kimin kazanacağını belirleyebilirsiniz. Sonrada tek yapmanız gereken Büyük bir keyifle de bu kapışmayı izlemek olacaktır.

2012 yılından beri bu kaliteli videoları hazırlayan SPBD ekibi şimdiye kadar 20 ye yakın video hazırladı ve hazırlamaya da devam ediyor. Buradan yeni karşılaştırmalar için oy kullanabilirsiniz.

Sizler için bu videoları kronolojik olarak sıraladım. Yenileri geldikçe de güncellemeye devam edeceğim. Bu karakterlerin neredeyse her biri bir yerden beyaz perdeye bulaştığı için sinema yazılarımın arasında bununda yer almasını mantıklı buldum.


WONDER WOMAN vs WOLVERINE


IRONMAN (DEMİR ADAM) vs OPTIMUS PRIME


 SPIDER-MAN (ÖRÜMCEK ADAM) vs DARTH MAUL

 
 
PUNISHER (CEZALANDIRICI) vs RED HOOD

 
CAPTAIN AMERICA (KAPTAN AMERİKA) vs MASTER CHIEF (HALO)


 WOLVERINE vs PREDATOR (AVCI)
   

   
LARA CROFT (Tomb Raider) vs NATHAN DRAKE (Uncharted)

 

   
DARTH VADER vs GANDALF

Baba olmanın verdiği sorumluluk sayesinde yazdığım yazıların arası iyice açılmış durumda. Elimden geldiği kadar vakit bulmaya ve bir şeyler karalamaya çalışıyorum. Herkese Sevgiler.


HIrT;

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder