Me and Earl and the Dying Girl - Me and Earl and the Dying Girl (2015)Bol festival ödüllü komedi,dram türünde bir gençlik filmidir. Jesse Andrews' un romanından uyarlanan filmin yönetmenliğini American Horror Story serisinde 10 dan fazla bölüme imza atan Alfonso Gomez-Rejon üstlenmiştir. Yönetmeninin ilk uzun metrajlı sinema filmidir. Fakat ortaya çıkan işin standartların çok üzerindedir

Filmdeki karakterlerin arada bir kameraya dönerek kendinden veya filmin sonrasından bahsetmesi bana her zaman değişik ve güzel gelir. Bu filmde de baş rol oyuncumuz Greg bize bu durumu sık sık yaşatmaktadır.

Hani okul hayatınızda bazı görünmeyen karakterler vardır. Bu karakterleri anca okul yıllığına baktığınızda görürsünüz. Böyle bir adam mı vardı diye? İşte adamımız Greg' te kimseye bulaşmadan görünmez olarak okul hayatını bitirmeye çalışan bir karakterdir. Tek dostu da okul ve mahelle arkadaşı olan Earl' den başkası değildir.

Greg ve Earl tek eğlenceleri beğendikleri sinema filmlerinin bazı sahnelerini kendi yorumlarını katarak çekmeleri ve bunları arşivlerini yapmaktır. Hayatları bu şekilde devam ederken, Greg' in annesi oğlunun kanser teşhisi konulan sınıf arkadaşı Rachel ile arkadaşlık kurmasını ister.

Greg ilk başta bu fikre sıcak bakmasa da annesinin baskısı ile durumu kabul eder. Bu sayede Greg ve Rachel arasında hayal sınırlarını zorlayan bir dostluk başlar.

Kesinlikle izlenilmesi ve üzerine düşünülmesi gereken nevi şahsına münhasır bir film olduğunu söyleyebilirim. Özellikle amatör ruhla çektikleri filmler ve aralarındaki ilişki insanın yüzünde bir tebessüm oluşturmayı başarıyor.

Merak etmeyin iki gencin tutku ile birbirine aşık olduğu sonra çiftlerden birinin hayatını kaybettiği romantik dram filmlerinden değildir.

http://www.imdb.com/title/tt2582496/?ref_=fn_al_tt_1

HIrT;

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder