Justice League: Gods and Monsters - Adalet Takımı: Tanrılar ve Canavarlar (2015)

Kripton gezegeni yok olmak üzereyken dünyaya Jor-El' in oğlu yerine General Zod' un oğlu gönderilmiş olsa.

Kara Şövalyemiz amansız bir hastalığa yakalansa ve bu hastalıktan kurtulabilmek için kendisine yarasa zehrinden oluşan bir serum enjekte etse. Bu serum sonucunda da  güçleri artmış fakat kan bağımlısı bir vampire dönüşse.

Wonder Women azılı düşmanlardan Darkseid' ın oğlu Orion ile evlenmiştir. Fakat bu evlilik kendisinin bile bilmediği bir planın parçası olmuş olsa.

Lex Luthor ise tekerlekli sandalyeye mahkum olmuş dahi bir bilim adamı olmuş olsa. Ne garip bir hikaye çıkardı ortaya diye düşünmeye başladıysanız DC 'nin 2015 yapımı alternatif evrende geçen 76 dakikalık animasyonunu bir izleyin derim.


General Zod'un oğlu Superman, Batman ve Wonder Women hükümet için çalışan fakat sorunları çözerken aşırı şiddete başvuran ve yaptıkları bu iştende zevk alan bir ekiptir. Anti-kahramanlardan oluşan şiddet takımı da denebilir.

İzledikleri yol hükümletin ve halkın çok hoşuna gitmese de kendilerinden yana olan bu mutlak güce karşıda çaresiz bir konumdadırlar.


Farklı bir evrende geçen bu hikayede ülkenin önde gelen bilim adamları bir bir cinayete kurban gitmeye başlar. Bu cinayetlerin suçu da bizim alternatif kahramanların üzerine atılır. Anti-kahramanlarımızın yapacakları tek şey kendi masumiyetlerini ispatlamak için cinayetlerin peşine düşmektir.

Yönetmenliğini bir çok başarılı animasyon filmine imza atmış aynı zamanda da  başarılı bir karakter tasarımcı olan  Sam Liu' dir'. Film farklı hikayesi ver kurgusu ile diğer animasyonlardan farklı bir yerde durmaktadır. Zaman olarak günümüz DC zamanı olsa da karakterler oldukça farklıdır.

Hikayesi ise çizgi roman yazarlığı ve modern DC evrenine katkıları ile tanınan Bruce Timm' e aittir. Timm bu hikayede, acaba karakterler aynı olsa fakat kişilikleri ve geçmişleri farklı olsa neler yaşanırdı sorusunu baz alarak izleyiciye eğlenceli bir zaman geçirmeyi vaad ediyor.

Çizimlerini çok fazla sevememiş olsam da değişik kurgusu yüzünden izlenilmeyi kesinlikle hak ettiğini düşünüyorum.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder