The Gunman (2015)


Jean-Patrick Manchette' nin romanından beyaz perdeye uyarlanan aksiyon türündeki film. Sean Penn' in hayat verdiği Terrier karakteri bir zamanlar kirli işler yaptığı geçmişini geride bırakarak sıradan bir insan gibi hayatına devam etmektedir.


Sizinde tahmin edeceğiniz üzere geçmişte yaptığı işler ve beraber çalıştığı arkadaşları tarafından kirli bir tuzağın içine doğru çekilmesiyle filmimiz başlamış olur.

Filmin fragmanını izlediğim an gerçekten etkilendiğimi söyleyebilirim. Bir Jason Bourne, Bryan Mills, Robert McCall gibi bir karakter mi geliyor acaba diye düşünmeden edemedim.

Tabi ki bu düşüncelerim filmi izlememle birlikte tuzla buz oldu. İlk 15 dakikası gayet başarılı başlayan filmin senaryosu bir anda çöküyor ve aksiyon başlıyor.

Filmin yönetmenini 2008 yılındaki Taken (96 Saat) filminden biliyoruz. Fakat 2 film arasında geçen yıllar demek ki yönetmene yaramamış. Yönetmenliğini Pierre Morel' un yaptığı film size sıradan bir aksiyon filminden fazlasını veremiyor. Davası boş, konusu olmayan bir film çıkmış ortaya. Kısacası sürprizlerden uzak vasat senaryolu bir film.

2003 yapımı Mystic River (Gizemli Nehir) filmindeki oyunculuğundan beri Sean Penn' ni bir çok kişiden ayrı bir yere koyarım. Özellikle kızının ölüm haberini aldığı sahnedeki oyunculuğu bence efsanedir. Zaten bu filmdeki rolü ile de kendisinin ilk en iyi erkek oyuncu oscar' ını kazandı. Hatta hazır gaza gelmişken o sahneyi tekrar izleyelim bence.


Mystic River (Gizemli Nehir) filminde kızının ölüm haberini aldığı an

Oyuncunun bu kadar başarılı olması ve yönetmenin bu tür filmlerde kendini ispatlamış olması filmin de iyi olacağı anlamına gelmiyor. Tecrübe ile sabit. Sean Penn' nın The Gunman filminde ne bulup oynadığını çözebilmiş değilim. Paraya mı ihtiyacı var yoksa  ölmeden önce bir aksiyon filminde oynayayım ilerde çocuklar mı izler demiş, bilemedim. Umarım bir daha ki film seçimi daha başarılı olur.

Boş boş televizyona bakmaktan daha iyi bir film diyebilirim. Ama benim gibi oyuncuya ve fragmana aldanıp izlerseniz. Eeee ne oldu şimdi, bu mudur demekten kendinizi alamıyorsunuz. Kısacası vakit kaybından hallice bir film.

Bu arada alakasız olacak ama Sean Penn' ın ölmeden önce mutlaka Joker karakterini canlandırması gerektiğini düşünüyorum.

http://www.imdb.com/title/tt2515034/?ref_=nv_sr_1

HIrT;

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder