Batman: Assault on Arkham - Batman: Arkham' a Saldırı (2014)

Her zaman DC' nin animasyon filmlerini MARVEL' dan daha başarılı bulmuşumdur. Sanırım bunun sebebi DC atmosferinin daha karanlık ve sert olmasıdır. Biraz daha büyükler için diyebiliriz sanırım.
Özellikle şiddet ve cinsellik konusunda.

Geçenlerde acaba kaçırdığım bir DC animasyonu var mı? diye araştırırken, 2014 yapımı Batman: Assault on Arkham (Batman: Arkham' a Saldırı) 'ı kaçırdığımı fark ettim. Hızlı bir şekilde izleyip, sindirdikten sonra bu animasyon filmi için bir şeyler karalamanın tam vakti dedim.


Bu aralar sinema haberlerinin olduğu her yer DC' nin 2016 yılında vizyona girecek olan Suicide Squad (İntihar Timi) filminden bahsetmekte.
Sizinde fark ettiğiniz üzere 2016 yılının ortalarında vizyona girecek olan film de Will Smith, Jared Leto, Joel Kinnaman, Jai Courtney  gibi bir çok ünlü isim yer almakta.

Hala duymayanlar için kısaca bahsetmek gerekirse. Amanda Waller’ ın komutası altında suçla savaşmak üzere toparlanan  süper kötüler topluluğu olur. Kısacası ölüm tehlikesinin çok yüksek olduğu operasyonlara gönderilen psikopat, cani, seri katillerden oluşan arıza ekiptir.


Suicide Squad ekibi DeadshotHarley QuinnCaptain BoomerangEnchantressRick FlagKiller Croc vb. karakterlerin birleşmesinden oluşur. Neyse konumuzdan çok uzaklaşmadan Batman: Assault on Arkham animasyon filmine dönelim.

Batman: Assault on Arkham animasyon filmini Suicide Squad filmi öncesi bünyeye ilaç gibi gelen bir giriş filmi olarak düşünebiliriz.Kesinlikle +18 diyebileceğimiz bu filmde kara şövalyenin yeni kurulan Suicide Squad ekibiyle ve aynı zamanda Joker' ın sakladığı bir bombala uğraşması gerekmektedir. Batman' den çok Suicide Squad ekibinin yer aldığı film DC animasyonları arasından benim için ilk üçe girmeyi başardı.

Batman' in baş rolde olmadığı bir batman animasyonu diyebiliriz kısaca. İzlemesi son derece keyifli ve akıcı bir film çıkarmayı başarmışlar. Özellikle Harley Quinn karakteri son derece başarılı olmuş. Ayrıca filmin içinde az gözükmekle beraber bir çok yan karakterde mevcut. Bunlarda sürpriz olsun size.

Bu animasyon filminden sonra Suicide Squad filmi için olan beklentilerim daha da artmış durumda. İnşallah bir yerimizde patlamaz film.

Sonuç olarak Batman: Assault on Arkham, çizgi roman dünyasını ve süper kahraman filmlerini seven insanlar için, son derece vahşi,kanlı ama bir o kadar da gerçekçi ve eğlenceli bir animasyon filmi olduğunu söyleyebilirim. Bu çizgi filmdir amaaan ne olacak deyip çocuk, torun tombalak izlemeyin derim.

http://www.imdb.com/title/tt3139086/
http://www.dccomics.com/
http://marvel.com/

HIRT;

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder