Batman v Superman: Dawn of Justice - Batman & Superman: Adaletin Safagı (2016)


2013 yılında vizyona giren yönetmenliğini Zack Snyder' ın yaptığı Men of Steel (Çelik Adam) benim beklentilerimi boşa çıkarmayı başarmıştı. Fakat Watchmen, 300, Sucker Punch gibi başarılı filmlerin yönetmeni Zack' in  benim gözümde hala kredisi mevcut.

2016 yılında vizyona girecek olan Batman v Superman: Dawn of Justice (Batman & Superman: Adaletin Şafağı) Men of Steel filminin devam filmi olacaktır. Bu devam filmini 2017 yılında The Justice League Part One (Adalet Birligi: Bölüm 1) ve 2019 yılında The Justice League Part Two (Adalet Birligi: Bölüm 2) takip edecektir. Tabi ki aralarda da karakterlerini tanıtacağı filmler çekecektir.Bir aksilik olmazsa, ki genelde olur.DC Comics için çok doğru ve bir o kadar da geç kalınmış bir karar. MARVEL bir çok karakterine solo film çektikten sonra, ekip olarak çalıştıkları Avengers (Yenilmezler) serisi  ile yoluna başarılı bir şekilde devam etmektedir. DC Comics' in biraz daha ivmelenip sevilen karakterlerini bir an önce sinema izleyicisinin gözüne sokması gerekmektedir. Bu yüzden Dawn of Justice aynı zamanda ekibin ufak ufak toplanacağı ve zamanla The Justice League' ı (Adalet Birliği) oluşturacağı film olacaktır. DC Comics' in bir aksilik olmazsa, ki genelde olur filmleri aşağıdaki gibi olacaktır

2016   Batman v Superman: Dawn of Justice
2017   Wonder Women
2017   The Justice League Part One
2018   The Flash
2018   Aquaman
2018   Batman
2019   Shazam
2019   The Justice League Part Two
2020   Cyborg
2020   Superman

Yayınlanan fragmana bakacak olursak Zack Snyder ilk filmde yaratmayı başaramadığı karanlık kaos ortamını bu filmde başarmış gibi gözüküyor. Fragman bende merak duygusunu uyandırmayı başardı.
Devam filminde Superman rolünde yeniden Henry Cavill izleyeceğiz. Maalesef Batman rolünde Ben Afflect' izleyicinin karşısına çıkacak. Kötü karakterimiz ise bir önceki filmden sinyallerini aldığımız hepimizin tanıdığı Lex Luthor' dan başkası olmayacak. Lex Luthor karakterini The Social Network (Sosyal Ağ) filminden hatırlayacağımız Jesse Eisenberg canlandıracak

Frank Miller' in 1986 yılında çıkan kitabında Batman ile Superman karşı karşıya geliyor.Filmin senaryosunun bu kitaptan esinlendiği konuşuluyor.

Bu arada filmde AquamenWonder Woman ve Victor Stone (Cyborg) gibi karakterler de yer alacak.
Official TrailerComic Con Trailer


Son trailerı izledikten sonra etkilenmedim desem yalan olur. Avangers: Age of Ultron filmini gölgede bırakacak gibi gözüküyor. 

Siyah ve mavi! Tanrıya karşı insan! Gündüze karşı gece!

http://www.newsarama.com/18771-when-batman-met-superman-10-major-meetings-before-movie-magic.html

HIrT;

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder