Spider-Man (Örümcek Adam) yuvaya döndü.


Spider-Man (Örümcek Adam) 'ın yayın haklarının Sony Pictures Entertainment ' da olduğunu duymayan kalmadı sanırım.

Bu yayın hakkı zırvalığından dolayı Marvel Evreninde bir yan karakter olarak bile göremedik sevgili dostumuz örümceği. Avengers (Yenilmezler) takımında da görememeyi bir şekilde kabullendik.
 2016 yıllının ortalarına doğru Captan Amerika: Civil War (Kaptan Amerika: Sivil Savaş) filminin vizyona gireceğini Marvel duyurmuştu. Ben ve bir çok çizgi roman tutkunu yayın hakkından dolayı Spider Man' siz Civil War nasıl olacak diye düşünmeye başlamıştık. Marvel' ın göz bebeği olan Spider Man 'den Civil War için bu kadar kolay vazgeçmemesi lazım diyordum kendi kendime. Sanırım beni duydular.


Bu gün itibari ile Sony ve Marvel Spider-Man' ın telif hakları konusunda anlaştıklarını duyurdular. Yapılan resmi açıklamaya göre Spider-Man ilk MCU (Marvel Sinematik Evreni)' da yer alacak. Ben hiç şüphesiz bu filmin Captan Amerika: Civil War olacağını düşünüyorum.


Marvel bu haberi  ana sayfasında bu resim ile duyurdu.

Daha sonra 28 Temmuz 2017 yılında Marvel' dan Kevin Feige (kendisi Avenger' in yapımcısı olur) ve Sony tarafından  Amy Paskal (kendisi The Amazing Spider-Man 3 'un yapımcısı olur) ' in beraber çalıştığı yeni bir Spider-Man filmi çekeceklerini açıkladılar. Spider-Man karakterini kimin canlandıracağı bilinmemekle birlikte Andrew Garfield' ın canlandırmayacağı biliniyor.

Bu arada Marvel Spider-Man karakterinin sadece filmlerinde kullanım hakkına sahip oldu sadece. Asıl patron ,yapımcı ve dağıtımcı hala Sony Pictures Entertainment. Marvel, Sony' nin  çekeceği filmlere danışman olarak yer alma hakkına sahip. Yani sizin de anlayacağınız gibi Spider-Man için büyük patron Sony olmaya devam edecek. Ama buna da şükür. Hiç olmamasından iyidir.

2017'  yılında vizyona girecek ve MCU 'da geçecek olan film yüzünden Marvel firması Thor: Ragnorak filmini 2017 nin sonuna ertelerken ,Black Panther ve Captal Marvel filmlerini de 2018 ortalarına sallamış bulunuyor. Kısacası bir çok çizgi roman kahramanını beyaz perdede görmeye devam edeceğiz.

Bu ertelemelerden Marvel' ın Spider-Man karakterini bir çok karakterinden daha değerli tuttuğu ve diğerlerine hafiften üvey evlat muamelesi yaptığı rahatça anlaşılıyor. Sonuç olarak Spider-Man' in tam anlamıyla olmasa da bir şekilde gerçek yuvası olan MCU' ya dönmesi bence güzel bir haber.

HIrT;

http://www.imdb.com/news/ni58274688?ref_=hm_nw_tp1
http://marvel.com/news/movies/24062/sony_pictures_entertainment_brings_marvel_studios_into_the_amazing_world_of_spider-man
http://tr.wikipedia.org/wiki/Civil_War_(%C3%A7izgi_roman)
http://en.wikipedia.org/wiki/Marvel_Cinematic_Universe
http://marvel.wikia.com/Civil_War_(Event)
http://www.comicvine.com/forums/battles-7/mikasa-ackerman-vs-spider-man-1487324/

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder