Clinton Darryl MansellClinton Darryl Mansell 1963 doğumlu İngiliz besteci ve müzisyendir. Genellikle Darren Aronofsky' nin yönetmenliğini yaptığı filmlerin müzikleri ile tanınmıştır.

PiMurder by Numbers (Adım Adım Cinayet), The Fountain (Kaynak), Black Swan (Siyah Kuğu) ve bir çok başarılı filmin arkasında yatan efsane bestecidir.


Darren Aronofsky' nin yönetmenliğini yaptığı Requiem For A Dream (Bir Rüya Ağıt) filminin "Lux Aeterna" müziği ile benim gözümde tavan yapmıştır. Her dinlediğinizde sizi yukarılara çıkarıp yere o kadar sert vurur ki bir süre kendinize gelemezsiniz. Bir insan ne yaşar da böyle bir beste yapabilir aklım almıyor.

Sanki önce beste yapılmış sonra biz bu besteye bir film çekelim demişler. Filmdeki karakterlerin duyguları bu müzik sayesinde içinize işlemekle kalmaz size ezer geçer. Filmlerin bazıları onun besteleri sayesinde film olabilmeyi başarmıştır.

The Da Vinci Code (Da Vinci Şifresi) ve The Lord of the Rings: The Two Towers (Yüzüklerin Efendisi: İki Kule) filmlerinin fragmanlarında kullanılmıştır aynı zamanda.

Şimdi; yüksek yerlerden uzak durun. Koltuğa sıkıca oturun.


HIrT;

http://en.wikipedia.org/wiki/Clint_Mansell
http://galleryhip.com/requiem-for-a-dream-movie-poster.html
http://www.torrentsland.com/clint-mansell-together-we-will-live-forever-myanonamouse-net-torrent-t546891.html
http://www.imdb.com/title/tt0180093/?ref_=nv_sr_1

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder