Warrior - Savaşçı (2011)

Ailesini geçindirmeye çalışan Brendan, sorunlu asker küçük kardeş Tommy, eski alkolik, şimdilerde tanrı ile kafayı bozmuş babadan oluşan bir aile dramı. Ödüllü bir dövüş turnuvasına katılan ve birbirlerine rakip olan kardeşlerin hikayesidir aslında.

Böyle yazınca sıradan bir Türk filmi senaryosu gibi geliyor insana. Ama konunun işlenişi, aile üyelerinin psikolojik durumları insanı gerçekten sarsıyor. Eski güreşçi olan Brendan'ın Brazilian jiu jitsu hareketleri...Adamım olan Tommy'nin Allah ne verdiyse adama tekme tokat girmesi ve cool tavırları filmin içine çok güzel empoze edilmiş.Tommy nin teknik hiçbir şeydir önemli olan acı kuvvettir dediği müthiş nakavtları çok başarılı. Gördüğüm en başarılı ve gerçekçi dövüş koreografisi bu filmde diyebilirim.

İnsanın gözlerini dolduran bir final sahnesi ile seyirciye veda eden bu film kesinlikle izlemeye değer. Hatta bence çok tırt bir konu nasıl işlenir diye okullarda ders olarak bile okutulur. Bu arada Tommy (Tom Hardy), o nasıl bir omuz ve kas yapısıdır.
 

HIrT;

http://www.imdb.com/title/tt1291584/?ref_=nv_sr_1

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder