The Signal- Sinyal (2014)Nick ve Jonah teknolojiye son derece yakın insanlar olup, bir yandan da hackerlık işleriyle uğraşmaktadır. Nick' in kız arkadaşı Hailey bir yıllığına başka bir üniversitede okumaya gidecektir. Nick ve Jonah, onu üniversiteye kendileri götürmek için yola düşer. Fakat iki kafadarı takipte olan Nomad (Göçmen) lakaplı bir hacker vardır.

Bu yolculuk sırasında Nomad bu gençleri sürekli rahatsız eder. Nick ve Jonah bunun üzerine Nomad’ ın yerini tespit eder. Gece çölün ortasında bir yere Nomad’ ı görmeye gittiklerinde, beklenmedik bir sürpriz ile karşılaşırlar. Uyandıklarında Nick, Jonah ve Hailey kendilerini bir hapishanede bulurlar. Ne olduğunu anlamaya çalışırken olayların çok daha büyük ve kompleks olduğunu anlarlar.

Bilimkurgu ve gerilim arıyorsanız film size hitap edecektir. Düşük maliyetli bir film. Müzükleri oldukça başarılı. Bir şekilde heyecanı ve merak duygusunu sürekli yukarda tutmayı başarıyor.

Filmin yönetmeni William Eubank’ ın 3. filmi. En büyük eleştirileri filmin sonu almış. Kimileri yere göğe sığdıramazken, kimileri için de başarısız ve gereksiz bir film olmuş.

Güzel, heyecanlı vakit geçirmek istiyorsanız izlenebilecek bir film. Filmin olup olmadığına karar vermek için bence bir şans vermek gerek. İşin sonunda hayal kırıklığı yaratma ihtimali yüksek olsa da bir süre sonra sanki biraz daha anlamlı olmaya başlıyor.
 

HIrT;

http://www.imdb.com/title/tt2910814/?ref_=fn_al_tt_1

 

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder