The Man From Nowhere / "Ajeossi" - Mazisi Olmayan Adam (2010)

Güney Kore filmlerini insanlara sevdirmek gibi bir misyon üstlendim sanırım. 

Filmin kahramanı Cha Tae-sik eski karanlık hayatını bir kenara bırakıp uyduruktan hallice bir rehinci dükkanı açmıştır. Çok sosyal olmayan Cha Tae-sik' in tek arkadaşı karşı komşusu olan, annesinden beklediği ilgiyi ve sevgiyi bir türlü göremeyen küçük kız çocuğu Jeong So-mi' dir. Çok hayırlı işlere bulaşmamış olan Cha Tae-sik' in annesi mafya tarafından öldürülür. Annesinin öldürülmesi yetmiyormuş gibi kendi side organ mafyası tarafından kaçırılır. Bunun üzerine bizim esas oğlan unutmak istediği karanlık hayatına geri döner, ama bu dönüş başka dönüşlere benzemez. Organ mafyası uyuyan devi uyandırmıştır.:)

Aslında konuya bakınca çok klasik bir intikam filmi gibi duruyor. Küçük kızın dramı, esas oğlanın karizması, filmin atmosferi olayı sürükleyici ve heyecan dolu bir hale getiriyor.

Güney Kore sinemasına olan hayranlığım mı yoksa filmin esas oğlanın Bryan Mills, Jason Bourne gibi karakterleri çağrıştırması mı bilemedim, ama bir solukta izlenecek ve bünyedeki aksiyon eksikliğine ilaç gibi gelecek film.

HIrT;

http://www.imdb.com/title/tt1527788/

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder