The Judge - Yargıç (2014)

Robert Downey Jr. yine sahnede. Son yıllarda yıldızı haklı şekilde parlayan aktörü daha çok aksiyon filmlerinde görmeye alışmıştık fakat bu sefer bir aile dramı ile karşımızda. İlk gördüğümde bu rolde çok iyi performans sergileyeceğine emindim ve beklentim kesinlikle boş çıkmadı diyebilirim.

Filmde, masumların kendisini tutabilecek kadar zengin olmadığını söyleyen savunma avukatı Hank Palmer’ın (Robert Downey Jr.) annesinin cenazesine katılmak için uzun yıllardır gitmediği baba ocağına yaptığı kısa ziyaret anlatılıyor.

Birbirleriyle bağlantısı tamamen kopmuş aile, son derece idealist ve sert bir baba olan Joseph (Robert Duvall), kendisine yargıç diye hitabeden oğulları otistik Dale, geçirdiği kaza yüzünden parlak beyzbol kariyeri sonlanmış araba tamircisi Glen ve kötü şöhretli avukat Hank’den oluşuyor. Cenazenin kaldırıldığı akşam yargıcın arabayla birine çarparak öldürmesi üzerine Hank babasını savunmak için kasabada kalır ve kopan aile bağlarını onarmaya çalışır.

Yönetmen David Dobkin, geçmişte ailenin neler yaşandığını ve bu noktaya nasıl geldiklerini anlatmak konusunda hiç acele etmiyor, film boyunca küçük ayrıntılar vererek hikayeyi anlatıyor. Doğrusu filmde benim için hayal kırıklığı olan tek şey çok daha çetrefilli bir dava beklerken her şeyin çok ortada olduğu mahkeme sahneleri.

Uzun lafın kısası oldukça başarılı ve izlenmesi gereken bir film, iyi seyirler.

AL2


http://www.imdb.com/title/tt1872194/

 

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder