Teenage Mutant Ninja Turtles - Ninja Kaplumbağalar (2014)

Her ne kadar saçma olsa da tuhaf bir kimyasala maruz kalan usta Splinter'ın fare-insana ve evcil hayvanı olan kaplumbağaların da kaplumbağa-insana dönüşmesi hikayesini sindirmiştik. Anlaşılan o ki Yapımcı Michael Bay ve Yönetmen Jonathan Liebesman'a yeterince saçma gelmemiş ki olayı fevkaladenin fevkindesinin fevkine taşımayı uygun bulmuşlar. Şimdi burada anlatıp sizin de canınızı sıkmak istemiyorum.

Tamam hikaye berbat, peki ya gerisi diyenler için; evet iri, çirkin, karizmatik kaplumbağa imajı ve özel efektlere diyecek bir şey yok. O çok özlediğimiz pizza seven çocuk ruhlu ninjaları tekrar beyaz perdede görmek, nostaljiyi hissetmek, Bebop ve Rocksteady' yi görecek miyiz umudu (devam filmine saklamışlar), April rolünde Megan Fox yüzümüzde bir parça tebessüm oluşmasına neden oluyor ama o da Shredder' ı o komik robotik halde görüp, filmin akışı sırasındaki gereksiz olaylar dizisini seyrederken silinip gidiyor.

Hoolywood' un tıkandıkça başvurduğu "Hani eski güzel bir hikaye/film vardı, hadi onu baştan çekelim, içini boşaltıp efektlerle süsleyelim" denemelerinin bir yenisi.

Son olarak, Michael Bay çek elini sevdiğimiz nostaljik hikayelerden, demek istiyorum.
 

AL2

http://www.imdb.com/title/tt1291150/?ref_=nv_sr_1

 

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder