Taken 3 - Takip 3: Son Karşılaşma
Liam Neeson' in canlandırdığı Bryan Mills, karakteri serinin son filmiyle izleyicisinin karşısına çıkıyor. Bryan Mills’ in eski karısı Lenore öldürülür ve bu olayın suçu da üzerine atılır. Bunun üzerine hepimizin tahmin ettiği gibi aksiyon dolu bir kovalamaca başlar. Bir yandan kendisinin suçsuzluğunu ispatlaması gerekirken diğer yandan da katillerin peşine düşer.

Filmin yönetmenliğini 2. Filminde yönetmenliğini üslenen Olivier Megaton üstleniyor. Luc Besson ve Robert Mark Kamen senaristlerin arasında yer almakta.

Film kesinlikle serinin ilk filmi Taken (96 saat) kadar başarılı değil. Fakat ikinci film olan Taken 2 (Takip: İstanbul) kadar da başarısız değil. Bence ilk filmin yönetmeni Pierre Morel’ den kesinlikle vazgeçmeyeceklerdi.

Filmde aksiyon ve patlama sahnelerine fazlasıyla doyuyoruz. Bu aralar çok popüler olan Rus mafyası burada da karşımıza çıkmakta. Bazı aksiyon sahneleri biraz fazla abartı olmuş. Film deki komployu da 15. dakikada çözmekte biraz can sıkıcı. İnsan aksiyondan biraz uzaklaşıp tecrübesi ile bir şeyleri çözmesini bekliyor. Ama bir şekilde film sizi yakalıyor ve sıkılmadan kendini izlettiriyor.

Bryan Mills’ ın peşinde olan eyalet polisini maymun gibi oynatıp her seferinde çocuk yerine koyması filme hafif bir mizah duygusu eklemiş. Diğer filmler de çok az rolleri olan ekip arkadaşlarının bu film de başı belaya giren Bryan Mills için gözleri kapalı olaya girmeleri de hoş olmuş. Düşünsenize başınıza ne gelirse gelsin sizin için her şeyi göze alabilecek 3 tane dostunuz var. Bence bu dostluk paha biçilemez . Düşünüyorum taşınıyorum etrafımdan 3 tane adam çıkartamıyorum.

Sonuç olarak Bryan Mills’ ın karısı Lenore ve kızı Kim’ e dokunmayacaksın arkadaş. Bunu herkes öğrendi bir Rus mafyası öğrenemedi. Good Luck :)

HIrT;

http://www.imdb.com/title/tt2446042/?ref_=nv_sr_1

http://www.impawards.com/intl/france/2015/taken_three_ver2.html

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder