Need For Speed / Hız Tutkusu (2014)

EA Games 'in efsane oyunu Need For Speed serisini oynamayan ya da bilmeyen yoktur sanırım.

EA Games' in aynı isimli oyunundan uyarlanan Need For Speed filmi; aksiyonu, ulaşılması zor olan arabaları ve mizahı bir arada bulundurmayı başarıyor.

Filmin başrolünde 'Breaking Bad' dizisinin yıldızı Aaron Paul yer alıyor. Filmin yönetmeni de Scott Waugh.

Tobey Marshall (Aaron Paul) yarışçılık ve arabalar konusunda uzman olan dört arkadaşı ile babadan kalma tamirhanesini işletmektedir. Filmin kötü çocuğu Dino Brewster ile yaptığı bir anlaşma sonucu hayatı istemediği şekilde değişir.

Filmin konusuna bakıldığında çok bir yenilik beklemeyin derim. Klasik güzel arabaların ve hatunların olduğu, intikam filmlerinden çok da ileri gitmiyor konusu.

Güzel yanları ise izlemesi eğlenceli, sürprizlere açık bir film. İzlerken bir şekilde vakit geçiyor. Oyunun bazı kısımlarını filmin içine yedirmeleri hoş olmuş. Filmin bazı yerleri bana "Ölüm Noktası" (Vanishing Point, 1971) filmini hatırlattı. Arkadaşlarının sürekli polis telsizini dinlemeleri ve hep tam zamanında yardıma gelmeleri de güzel olmuş. Özellikle DJ karakteri filme neşe katıyor. Fast and Furious (Hızlı ve Öfkeli) serisinden daha başarılı olduğu da ortada.

Sonuç olarak arabaları, hız tutkusunu seviyorsanız, Breaking Bad dizisindeki Jesse Pinkman' ı da hafiften özlediyseniz, Need For Speed oyun serisi ile bir bağınız varsa bu film size göre.

Beklentinizi yüksek tutmayıp, arkanıza yaslanıp eğlencenin keyfini çıkarın derim. Son olarak Jesse' nin de söylediği gibi; Yo Yo Yo Bitccccch!!!

HIrT;


http://www.imdb.com/title/tt2369135/?ref_=nv_sr_1

 

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder