Mad Max: Fury Road - Çılgın Max: Öfkeli Yollar (2015)
Mad Max: Fury Road Official Legacy Trailer


Mad Max: Fury Road - Official Theatrical Teaser Trailer

Yönetmen George Miller' ın 1979 yılında sinema dünyasına hediye ettiği post apokaliptik dünyayı ve bu dünyanın yarattığı Mad Max karakterini 80 nesli yakından tanır. 

Yakın gelecekte, kıyamet sonrası atmosferde geçen filmde Mad Max karakterine o dönem içinde çok da meşhur olmayan Mel Gibson hayat vermişti.

En değerli şeyin petrol olduğu post apokaliptik dünyada kanunsuz motorlu çeteler terör estirmektedir. Polislikten uzaklaşıp yeni bir hayat kurmaya karar veren Max' in karısı ve çocuğu bu çeteler tarafından öldürülür. Tahmin edildiği üzere de Mad Max (Çılgın Max) intikam almak için yollara düşer.

Yarattığı dünyası, retro - punk çeteleri, petrol düşkünü kendine tarz araçları, hızlı kovalamaca sahneleri, durmayan aksiyonu ve atmosferi ile bir döneme damga vurmuştur. Film düşük bütçesine rağmen o kadar başarılı olmuştur ki 1981 yılında Mad Max 2: The Road Warrior ve 1985 yılında Mad Max Beyond Thunderdome çekilmiştir.

Şimdi asıl olaya gelelim. Bir çoğunuz bu adam Mad Max' i rüyasında mı gördü de bunları yazdı diye düşünmeden önce müjdeli haberi vereyim.


George Miller ölmeden önce bizlere bir Mad Max daha hediye etmeye karar vermiş. 2015 yılında Mad Max: Fury Road biz izleyicilerle buluşacak. Bu sefer Tom Hardy, Mad Max' e hayat veriyor. Ona bu rolünde Charlize Theron eşlik ediyor.

Umarım o klasik çizgisinden çok uzaklaşmazlar ve bizleri üzmezler. 2015 yılında kıyamet sonrası dünyamıza, aksiyona, patlama ve takip sahnelerine doyacak gibiyiz.

HIrT;

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder