Justice League: Throne of Atlantis (2015)

 2014 yılında gösterime giren Justice League: War ‘ ın sonunda çok ufak Justice League: Throne of Atlantis’ in sinyallerini biz  animasyon sevenlere vermişti DC Comics.

Hikayede Justice League  ekibinin değişmez üyeleri Flash, Aquaman, Superman, Batman , Wonder Woman, Shazam, Green Lantern, Cyborg karakterlerini bolca görüyoruz.

Film  Aquaman karakterinin nasıl Atlantis kralı olduğunu ve  Justice League ekibine katılma sürecini anlatıyor. Süper kahramanların ekip olduklarını kabul edip Justice League ismi altında birleşmeleri ve uzay üssünün Batman tarafından yapılmasının temelleri atılıyor.

Batman ‘ın karizmatik tavırları, Superman ve  Wonder Women ‘ın sevgili olması ve Clark Kent gibi kılık değiştirerek insanların arasına karışması, Flash’ ın neşesi, Shazam ‘ın çocuklukları, , Green Lantern ‘in her zamanki gibi sorumsuz davranışları, Cyborg ‘un babası ve hoşlandığı kadın ile olan ilişkileri filmin güzel yanları.

Hoşuma giden bir şey de kan ve vahşet dozunun epey artmış olması. Çocuk hayran kitlesinden uzaklaşıp biraz bizlere yaklaşması güzel olmuş.

Kötü yanlarına gelirsek hikaye bana çok vasat geldi. Film başlar başlamaz nasıl biteceğini ve neler olacağını tahmin edebiliyorsunuz. Karakter biraz donuk kalmış. İç dünyalarına ve yaşadıkları sorunlara bir birleri ile olan ilişkilerine çok az yer verilmiş. Bir olay olsun hepsi birleşip dünyayı kurtarsın tadında bir senaryosu var filmin.

Justice League: The Flashpoint Paradox ve Justice League: War 'ın kesinlikle gölgesinde kalıyor. Benim favorim hale Justice League: The Flashpoint Paradox. :)

Eğlenceli çok kafa yormadan çocukluk kahramanlarını görmek ve savaşa doymak istiyorsanız tam size göre.

HIrT;

http://www.imdb.com/title/tt3878542/?ref_=ttfc_fc_tt
http://en.wikipedia.org/wiki/Justice_League:_Throne_of_Atlantis
http://www.dccomics.com/

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder