Guardians of the Galaxy - Galaksinin Koruyucuları (2014)

Film gizemli bir kürenin kahramanımız Peter Quill (Chris Pratt) tarafından çalınması ve ardından bu ne menem bir küreymiş arkadaş dedirten insan avının başlamasıyla devam eden bir görsel şölen ve macera fırtınası. 


Benzerlerinden alışık olduğumuz gibi filmde, gücünün ne olduğunu bilmediğimiz, öğrenince de bu muymuş dediğimiz, bir aleti korumak isteyenler ile ele geçirmek isteyenler arasında yaşanan gönülsüz ittifak ve çatışmayı izliyoruz. Aksiyon-Macera türündeki film Hollwood kültüründen aşina olduğumuz üzere biraz komedi, romantizm ve dram sosu ile lezzetlendirilmiş. Bu türü sevenlerin kesinlikle sıkılmadan izleyeceği eğlenceli bir film.

Marvel'ın 1969 yılında başlattığı seri, 2008 yılında revize edilerek tekrar çıkıyor karşımıza. Fantastik kurgunun altın çağlarını yaşadığı bu dönemde de beyaz perdeye taşınması beni hiç şaşırtmıyor doğrusu.

Filmdeki sıkıntı ise çoğumuzun yabancısı olduğu bu geniş evrendeki türler/uluslar arasındaki entrikaları bilmiyor, karakterleri tanımıyor oluşumuz. Bu da filmi tam anlayamamamızı sağlıyor. Seri olacağı şimdiden belli olan Galaksinin Koruyucuları bize bu detayları sonraki bölümlerde verecek sanıyorum ve bu durumun seyir keyfini arttıracağına inanıyorum.
 

AL2

http://www.imdb.com/title/tt2015381/?ref_=fn_al_tt_1

 

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder