Gone Girl - Kayıp Kız (2014)

 Gilian Flynn' in romanından uyarlanan filmi Seven(Yedi) , Fight Club (Dövüş Kulübü), The Game (Oyun), Zodiac gibi efsane olmuş  filmlerin yönetmeni David Fincher yönetiyor.

Nick (Ben Affleck) ve Amy (Rosamund Pike) evliliklerinin 5. yılını kutlamaya hazırlanırken. Ansızın sevilen hikaye yazarı Amy şüpheli bir şekilde ortadan kaybolur. Bir yandan Amy’ nın hafif sorunlu ailesinin kaybolan kızlarını bulunması için kurduğu organizasyon devam ederken, diğer yandan da şüpheler kocası Nick’ in üzerine doğru çekilmeye başlar.

Nick’ in masum olduğunu ispatlayabilmesi için yapabileceği tek şey karısı Amy’ e ne olduğunu bulmaktır.

Akıllı bir kadının erkeklerin hayatını nasıl cehenneme çevirebilir, ders başlığı altında bir başucu kaynağı olabilecek nitelikte bir gerilim filmidir. İyi bir senaryosu ve kurgusu var. En ince detaylar bile akıllıca düşünülmüş. Yavaş yavaş ilerleyen gerilim havası etkileyici müziklerle harmanlanmış.

Medyanın insanlar üzerindeki gücü başarılı şekilde vurgulanmış. İnsanların evliliğe bakış açısını hafiften sorgulayan bir havasıda var. Aşırı gerçekçi iyi bir film izlemek istiyorsanız tam size göre. Fakat bir Fight Club, Seven etkisi bekliyorsanız beklentileriniz yarım kalabilir.

Film normalden biraz uzun bu yüzden seyirciyi hafiften yoruyor. Bence olmayan tek şey Ben Affleck. Bir türlü sevemedim şu adamı.

HIrT;

http://www.imdb.com/title/tt2267998/?ref_=nv_sr_1
http://www.imdb.com/name/nm0000399/#director
http://www.impawards.com/2014/gone_girl_ver4.html

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder