Edge of Tomorrow - Yarının Sınırında (2014)
Hayatında hiç savaş alanı görmemiş Binbaşı Cage (Cruise) ne kadar kaçmaya çalışsa da kendini Dünya'yı istila eden uzaylılara karşı yapılacak bir intihar saldırısının içinde bulur. Savaş alanında ancak birkaç dakika hayatta kalabilen Cage, kendini her öldüğünde aynı günün sabahına uyandığı bir zaman döngüsünün içinde bulur. Dünya'yı kurtarmak için bir günü olan Cage'in neyse ki sonsuza kadar ölüp dirilme hakkı ve tecrübeli eğitmeni Rita (Blunt) vardır.

Her ne kadar Bill Murray'nin hayranı olduğumuz "Bu Gün Aslında Dündü/Groundhog Day" filmiyle aynı tema üzerine kurulmuş olsa da senaryoyu Romantik-Komediden Aksiyon-Bilim Kurgu türüne taşıyarak taçlandırıyor.

Tom Cruise'un diplomatik subaydan özel tim askerine dönüşümü ve bu dönüşüm sırasında kolu bacağı kırıldıkça yaralı hayvan muamelesi görmesi, savaş alanında 500-600m ilerleyebilmek için sayısız yöntem denemesi kesinlikle izlemeye değer. Tek tip oynuyor, mimik falan hak getire, ne derseniz deyin Tom Cruise işin içine girdimi olan oluyor ve ortaya izlenesi bir film çıkıyor.
 

AL2

http://www.imdb.com/title/tt1631867/

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder