Chronicle- Doğaüstü (2012)
Josh Trank' in ilk uzun metrajlı sinema filmi. Filmde genç ve ünlü olmayan oyuncular yer alıyor. Çekim tekniği olarak da bu aralar revaçta olan el kameraları kullanılmış. Özel efekler el kamerası çekimlerinin içine çok güzel yedirilmiş. Seyirciye doğal ve gerçek izlenimi yaratıyor. Hem filmde oynayalım hem de kendi filmimizi çekelim demişler. Bu yüzden hareketli ve interaktif çekimler filmde çoğunlukta.

Konusuna gelince liseli üç eleman keşfettikleri yeraltı tünelinde dolaşırlarken, nasıl olduğunu anlamadıkları bir şekilde doğaüstü güçlere sahip olurlar. İlk başlarda bu güçleri eğlence için kullananlar da zamanla insanlığa ciddi anlamda dert olurlar.

Konuya böyle girince süper kahraman olan gençlerin sıradan bir filmi gibi geliyor kulağa, fakat durum biraz daha karışık bence.
Oyunculuğun çok yüksek olmadığı bu fimde yönetmen Josh Trank süper kahraman filmlerine gerçekçi bir gözle bakıyor ve bizlere eğlenceli saatler sunuyor.

Asıl soru şu, süper güçleriniz olsa ağaçlardan kedi mi kurtarmak yoksa tanrıyı mı oynamak isterdiniz. Şahsen ben ikincisi.
 

HIrT;

http://www.imdb.com/title/tt1706593/?ref_=fn_al_tt_3

 

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder