Ant-Man (Karınca Adam) kimdir ?

 

MARVEL karakterlerinden biri olan Ant-Man' in fragmanı yazıyınlandı.17 Temmuz 2015 ’te seyircisi ile buluşmaya hazırlanıyor.

Ant-Man (Karınca Adam) kimdir?

Biyokimyacı Dr. Hank Pym yaptığı son deneylerde, maddelerin boyutlarını değiştirmeyi keşfeder. Bu keşfi ilk önce üzerinde test eder ve yarattığı araçlarla birlikte böceklerle iletişime geçmeyi başarır.Bilimle uğraşır ve de savaşmayı hiç sevmez her şeyin barışçıl yolla çözülebileceğine inanır. Wasp' a aşıktır.

Ayrıca kendisi bir The Avengers (Yenilmezler) üyesidir. Her ne kadar filmler de yer almasa da .

Gerçek Adı: Henry Jonathan “Hank” Pym

Takma Adları: Ant-Man, Giant Man, Goliath, Yellowjacket, Wasp, Scientist Supreme, Doctor Pym

Yaratıcıları: Stan Lee, Jack Kirby, Larry Lieber

Mesleği: Biyokimya doktoru, Maceraperest.

Takım Üyelikleri: Avengers, Mighty Avengers, West Coast Avengers, Avengers Academy, Avengers A.I., Secret Avengers, Defenders.


Güç ve Özellikleri:

- Ant-Man ve Yellowjacket olarak, kendi boyunu mikroskobik boyutlara, yaklaşık 1 cm’e kadar küçültebiliyor. Bunu ilk başta Pym parçacıklarıyla yoğrulmuş kapsüller aracılığıyla yapabiliyorken, sonraları Pym Parçacıklarının mutasyonuna uğradığı için kendi iradesiyle yapabilmeye başladı. Bu boyda iken vücut ağırlığı normal boydaki vücut ağırlığı ile aynı, bu nedenle kuvveti değişmiyor.

- Giant Man ve Goliath olarak, kendi boyunu, yüzlerce metre uzunluğa uzatabiliyor. Bunu ilk başta Pym parçacıklarıyla yoğrulmuş kapsüller aracılığıyla yapabiliyorken, sonraları Pym Parçacıklarının mutasyonuna uğradığı için kendi iradesiyle yapabilmeye başladı. Bu boyda iken boyu ile orantılı süper güce sahip oluyor.

- Wasp iken, boyunu Giant Man ve Goliath iken uzatabildiğinden daha fazlasına uzatabiliyor. Daha çok kuvvet ve staminaya sahip oluyor.

- Çok küçülüp, Marvel Mikro Evreni, Microverse’e, çok büyüyüp, Marvel Makro Evreni, Macroverse’e girebiliyor.

- Wasp iken, ellerinden biyoelektrik dalga gönderebiliyor. Omuzlarındaki hücre implantasyonu sayesinde, küçüldükçe omuzlarındaki plakalar böcek kanatlarına dönüşüyor ve uçabiliyor.(Kanatlarını şu anda kullanmıyor, ellerinden bir şeyler göndermiyor, vücudundaki biyoelektrik enerjisini ışına çeviren bir silaha sahip.)

- Büyüme ve küçülme güçlerini, başka canlılar veya maddeler üzerinde de kullanabiliyor.

- Deha seviyesinde zekası var. Marvel dünyasının en zekilerinden biri.

- Biyokimya konusunda en iyi bilim insanlarından. Bu uzmanlık dalı haricinde, subatomik fizik (Pym Parçacıkları), robotik ve yapay zeka (Ultron) konuları da uzmanlık alanları.

- Boyuna göre dövüş taktikleri seçiyor. Captain America tarafından eğitilmiş, bu yüzden yakın dövüşte çok iyi. Judo ise en iyi olduğu savunma sporu. Dalgıç. Çok iyi bir pilot.

- Kullandığı konuşma aygıtı aracılığıyla, böceklerle iletişim kurabiliyor, onları kontrol edebiliyor. Bunu önceleri sibernetik başlığıyla yapıyordu.

- Wasp gözlükleri aracılığıyla, çevre görüş açısını arttırabiliyor, görüntü kaydı yapabiliyor, her türlü enerjiyi analiz edebiliyor, düşüncelerini radyo frekansları olarak iletebiliyor. Bunu önceleri sibernetik başlığıyla yapıyordu.

- Her türlü alet edevatı mikroskobik boyutta depolayabildiği bir cihazı var. Bu cihaz akıllı çipi sayesinde, Pym hangi durumda olursa olsun, doğru aleti cihaz içinden çekip verebiliyor.

HIrT;

http://trmarvel.blogspot.com.tr/2014/03/ant-man-karnca-adam.html
http://www.commiks.com/kucuk-dev-adam-ant-man-kimdir-neden-avengers-filmlerinde-yok/
http://tr.wikipedia.org/wiki/The_Avengers_karakterleri_listesi
http://marvel.wikia.com/Ant-Man
http://www.nerdist.com/2014/08/marvels-ant-man-begins-production-reveals-slew-of-cast-members/

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder