A Hard Day - Zor Bir Gün / Kkeut-kka-ji-gan-da (2014)
Güney Kore sinemasına olan hayranlığımı birçok yazımda belirtmişimdir. 2014 yapımı Kkeut-kka-ji-gan-da (A Hard Day / Zor bir gün) bunun başarılı bir örneği.

Go Geon-soo geçmişi çok ta temiz olmayan bir detektifdir. Kendisi ve arkadaşları zimmete para geçirmekle suçlanmaktadırlar. Bu yüzden iç işleri haklarında araştırma yapmaktadır. Karısından boşanma haberi almıştır. Annesi vefat etmiştir.

Bütün bu aksilikler yetmezmiş gibi annesinin cenazesine alkollü olarak giderken kimsenin olmadığı ıssız bir yolda bir adama çarpar. Adam ölmüştür. Ne yapacağını bilemeyen Go Geon-soo adamı arabasının bagajına koyar.

Fakat göz ardı ettiği bir şey vardır. Başına bela olacak onu tehdit edecek bir şahit. Go Geon-soo için gerçekten zor bir gün başlamıştır.

Yönetmenliğinin Seong-hoon Kim’ in yaptığı film aksiyon, gerilim, suç türünün başarılı bir örneğidir.
Hikayenin içine kara mizah güzelce yedirilmiş. İzlerken bir an olsun sıkılmıyorsunuz. Hem merak hem de mizah duygusuna hitap eden bir film çıkmış ortaya.
Go Geon-soo karakterini canlandıran “Lee Sun Gyun” gerçekten inanılmaz bir oyunculuk performansı göstermiş. Duygularını dışarı yüzüne verdiği şekiller, bakışları size de aynı duyguyu ve çaresizliği yaşatıyor.

Festival ödülleri olan filmin tahmin edilebilir bir sonu var. Fakat bu durum beni çok rahatsız etmedi. Güzel vakit geçirip aksiyon, ve kara mizah bana yeter diyorsanız bence bu film tam size göre.

HIrT;

http://www.imdb.com/title/tt3697626/?ref_=ttpl_pl_tt

http://www.imdb.com/title/tt3697626/awards?ref_=tt_awd
http://axxomovies.org/a-hard-day-2014/

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder