300: Rise of an Empire - 300: Bir İmparatorluğun Yükselişi (2014)
Sin City, Batman: Dark Knight Returns, Ronin gibi bir çok çizgi ve resimli romanlarıyla tanınan benim de tarzını çok beğendiğim efsane çizer Frank Miller'ın çizgi romanından uyarlanan 2006 yapımı 300 filminin devam filmi niteliğinde. Ne yazık ki 300: Rise of an Empire devam filmlerinin kaderinden kurtulamayıp ilk filmin gölgesinde kalıyor.

İlk filmin yönetmeni olan Zack Snyder yarattığı müthiş atmosfer ışığını ve karizmayı ne yazık ki devam filminin yönetmeni olan Noam Murro gösteremiyor. Filmde Atinalılar ve Persler'in geometri ve yer çekimine meydan okuyan gemilerinin bol sulu ve ekstra bol kanlı Artemis Savaşı var. Gözler zaman zaman Leonidas'i arasa da filmde Themistocles onun yerine de yeterince ekranı kana buluyor. Özellikle filmin başında Perslere sürpriz yaptıkları baskın bir çok kez izlenmeyi hak ediyor.

Film bazı savaş sahnelerinde yeter artık bitse de gitsek dedirtse de Eva Green'in canlandırdığı Artemisia karakteri otur oturduğun yerde diyor. O nasıl bir güzelliktir. İnsan ölümünün onun elinden olmasını istiyor. Dediğim gibi ilk film kadar başarılı olmasa da savaşlar ve dövüş koreografileri filmi izlenebilir hale getiriyor.


 HIrT;

http://www.imdb.com/title/tt1253863/?ref_=fn_al_tt_4

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder