3 Idiots - 3 Aptal (2009)
Bazı filmler vardır çok anlatılamaz ya, işte 3 Idiots' ta aslında onlardan birisi. Çok uzun bir yapım olmasına rağmen 2 saat 45 dk hiç sıkmadan izlettiriyor.

Ana tema olarak komedi olmasına rağmen, dram ve romantizm de içeriyor. Her tema bence çok ustaca ve insanı hiç bunaltmadan ve abartılmadan işlenmiş. Espriler uzatılmadan nokta vuruşu yapılmış.

Gelelim oyunculara ve karakterlere. Filmin ana kahramanı diyebileceğimiz "Rancho" süper bir karakter. Zira yan karakterlerinde her biri en az "Rancho" kadar başarılı. Oyunculuk için ise kesinlikle harika diyebilrim. Tabiki filmde yer yer Hint esintileride görüyoruz, danslar ve müzikler 4/4 lük.

Müzik demişken, filmin "sound track" albümü de dinlenmeye değer, şiddetle tavsiye ederim. Özellikle filmi izledikten sonra dinlenildiği her zaman insanın suratında anlamsız bir gülümseme belirmesine yol açıyor.

Konusuna gelince, uzun süredir haber alamadıkları ve izini kaybettikleri arkadaşlarını aramaya çıkan "Raju" ve "Joy Robo" nun seyehati ve flashbackler ile nasıl tanıştıkları, başlarından geçen üniversite hayatları konu alınmış.

Spoil etmeden konuyu çok basit yazmaya çalıştım, vaktinizi ayırıp izlediğinizde bana hak vereceksiniz.

Son olarak tanıtımı filmde sıkça kullanılan bir sözle noktalayalım. Hayatınızda karşılaşacağınız her sorun ve zorluk için "AL İZ VEL", "AL İZ VEL" diyorum. Filmi izlediğinizde sizde buraya yorum olarak, herkes için "AL İZ VEL" yazarsanız bütün takipçilerimizin ve sizlerin sorunları kendiliğinden çözülüyormuş. Bu da bizim totemimiz olsun :)

Talis

http://www.imdb.com/title/tt1187043/

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder